Aselsan Termal Kamera

Termal Sistemler,  Lazer Sistemleri ve Görüntü Yoğunlaştırıcılı Gece Görüş Cihazlarının tasarım ve üretimleri ile ilgili yürütülen çalışmalar sayesinde ASELSAN, müşterilerine Elektro-Optik Sistemler konusunda üstün kabiliyetler kazandırmaktadır.

AselsanASELSAN tarafından üretilen termal görüntüleme teknolojisine dayalı ürünler, görüşün zayıf veya sınırlı olduğu gece, sis, pus gibi doğal hava koşulları ile toz, duman, yangın ve kamuflaj gibi muharebe sahası koşullarında kullanıcıya kesin üstünlük sağlayacak niteliktedirler.

Görüntü yoğunlaştırıcılı gece görüş cihazları ve dürbünleri gece şartlarında ortamda çok az miktarda bulunan görünür ya da yakın kızılötesi bölgedeki ışığı mercek takımlarıyla algılayan, içerisindeki görüntü yoğunlaştırıcı tüp yardımıyla kazancını arttıran ve bu sayede ışık miktarını gözün görebileceği seviyeye çıkararak görüntü oluşturan hassas cihazlardır.

Kullanıcılara gece koşullarında görme, nişan alma ve seyrüsefer imkanı sağladığından, ASELSAN ürünü gece görüş cihazlarının kara, hava ve deniz platformlarında geniş uygulama alanları mevcuttur.